01 Shkurt 2023

Dybala kërkon pagë vjetore prej 12 milionë euro

Torino, 15 qershor - Kampioni italian Juventus ka besim se së shpejti do të arrijnë një marrëveshje me sulmuesin Paulo Dybala për zgjatjen e kontratës së tij, raportojnë mediat italiane.

Dybala ka një kontratë dyvjeçare me Juve, por klubi Torino dëshiron të zgjasë sa më shpejt bashkëpunimin e tij me lojtarin argjentinas.

Mediat itailiane shkruajnë se Dybala po kërkon pagë vjetore prej 12 milionë eurosh, dhe se Juventus është i gatshëm ta përmbushë atë.

Dybala arriti në Juventus në verën e vitit 2015 nga Palermo në një transferim me vlerë 40 milionë euro, dhe shënoi 91 gola në 217 paraqitje.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 shkurt 2023

- Ndërmarrja Publike Banesore, qiramarrësit, punëtorët e lokaleve dhe qytetarë të tjerë protestojnë për rritjen e çmimit të qirasë për lokalet në Prishtinë.  (Komuna e vjetër e Prishtinës, ora 9:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, formon grupin punues për hartimin e planit të punës së komisionit për vitin 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 9:30)
 
- Auditorja e Përgjithshme, Vlora Spanca do të shpalos gjetjet dhe rekomandimet e raporteve të auditimit: “Të hyrat nga qiraja në Agjencinë Kosovare të Privatizimit për periudhën 2012-2021”, si dhe “Funksionimi i sistemit të Grantit të Performancës Komunale dhe menaxhimi i projekteve të financuara nga donatorët për vitin 2021”. (Ambientet e Zyrës Kombëtare të Auditimit, ora 11:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, formon grupin punues për hartimin e planit të punës së komisionit për vitin 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 11:30)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 12:00)