24 Shtator 2021

Diallo, futbollist i ri i United

Manchester, 8 janar - Sulmuesi anësor nga Bregu i Fildishtë, Amad Diallo, është futbollist i ri i skuadrës angleze Manchester United.

Drejtuesit e ekipit nga "Old Trafford" njoftuan se ata kanë nënshkruar një kontratë me futbollistin 18-vjeçar të Atalanta-s italiane për një periudhë prej katër vitesh e gjysmë, me mundësinë e zgjatjes për një sezon tjetër.

Edhe pse në njoftim nuk specifikohen detajet financiare të kontratës, mediat angleze shkruajnë se Diallo mbërriti në Manchester për 19 milionë funta.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)