17 Shtator 2021

Dëmtohet Lucas Vazquez mbrojtësi i Real Madrid

Madrid, 12 prill - Mbrojtësi anësor i Real Madrid-it, Lucas Vazquez, pësoi një dëmtim të ligamentit të gjurit, njoftoi gjiganti spanjoll i futbollit.

Në një deklaratë, Real Madrid tha se "ai është diagnostikuar me një ndrydhje në ligamentin e pasmë në gjurin e tij të majtë".

Kthimi i 29-vjeçarit tani është i pasigurt.

Këtë sezon, Vazquez shënoi dy gola dhe tetë asistime në 34 paraqitje për Real Madrid.

Ndërkohë, faqja e internetit e të dhënave të futbollit "Transfermarkt" tha se shtyllat e Real Madrid-it, kapiteni spanjoll Sergio Ramos dhe anësori belg Eden Hazard, ende kanë probleme me lëndime.

Për më tepër, qendërmbrojtësi francez i ekipit Raphael Varane kontraktoi koronavirusin e ri (COVID-19) këtë javë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Shtator 2021 - Kuvendi i Komunës së Prizrenit do të mbajë mbledhjen e jashtëzakonshme lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. (Salla për mbledhjet e Kuvendit të Komunës, në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues nga Iniciativa e Pavarur e të Verbërve të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajčák. (Kabineti i Presidentes, ora 10:10 - vetëm pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Deçanit organizon promovimin e librit  “Krimet serbe në Kosovë” nga autori  Prof. Adem Lushaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 10:00)

- Nen përcjelljen e Forces së Sigurisë se Kosovës mbahet ceremonine e rivarrimit te dëshmorit Mehmetali Behluli. (Kompleksi i Varrezave te Dëshmoreve në Gjilan, ora 11:00)

- Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës proteston para ministrisë së Shëndetësisë, lidhur me nxjerrjen e udhëzimit administrativë për shtesat mbi pagë të bazuar në Ligjin për luftimin dhe parandalimin e pandemisë. (Para ministrisë së Shëndetësisë, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në aktivitetin "Dita pa Makina" të organizuar nga Drejtoria e Shërbimeve Publike. (Sheshi i Dëshmorëve, ora 14:00)

- Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren.do të bëj prezantimin e kandidatëve për asamblistë. (Hapësirat e Lidhjes së Prizrenit, ora 18:00)