24 Korrik 2021

Chelsea rifillon bisedimet me Anelkan

Londër, 10 mars - Chelsea ka rihapur bisedimet për rinovimin e kontratës të sulmuesit Nicolas Anelka.

 

Kohëve të fundit, Blutë kanë neglizhuar negociatat për vazhdimin e kontratës së francezit, e cila skadon në fund të sezonit tjetër.

Mirëpo, sipas Sky Sports News, drejtuesit e Chelseat planifikojnë t’i ofrojnë Anelkas një kontratë të re dyvjeçare.

Në tre takimet e mëparshme, lojtari dhe klubi nuk kanë arritur të merren vesh për kontratën e re, mirëpo pritet që deri në fund të muajit të sqarohet gjithçka sa i përket kësaj çështjeje.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)