24 Korrik 2021

Chelsea i bën ofertë

Londër, 11 mars - Sipas medieve angleze, Chelsea është gati që t’ia zgjatë kontratë Michael Ballackut, por gjermani duhet të pajtohet me uljen e pagës për 50%.

The Sun njofton se Blutë i kanë ofruar mesfushorit kontratë njëvjeçare, por me kusht që paga e tij të jetë shumë më e ulët se ajo e tanishmja.

Megjithatë, edhe pse Ballack dëshiron të vazhdojë qëndrimin në Old Trafford, ai dëshiron një kontratë të sigurt, së paku dyvjeçare, ashtu që të mund të luajë në Kampionatin Evropian 2012 me përfaqësuesen e Gjermanisë.

Pritet të shihet nëse dy palët do të merren vesh për vazhdimin e bashkëpunimit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)