19 Qershor 2021

Capello nuk do të bëhet trajner i Rusisë

Londër 6 mars - Trajneri i përfaqësueses së Anglisë, Fabio Capello, nuk është duke menduar që në të ardhmen ta drejtojë përfaqësuesen e Rusisë.

Guus Hiddink braktisi postin e trajnerit të Rusisë për ta drejtuar Turqinë pas Kampionatit Botëror, ndërsa më herët mund ta drejtojë Bregun e Fildishtë.

Gjatë ndeshjes Chelsea-Manchester City, Capello është takuar me presidentin e Federatës ruse të futbollit, mirëpo burime pranë trajnerit italian thonë se ai nuk planifikon të bëhet trajner i Rusisë.

“Fabio është i përkushtuar te Anglia. Ai e dëshiron punën dhe jetën këtu. Ai ka marrëveshje deri në vitin 2010 dhe aq sa FA do të dëshirojë që ai të qëndrojë, ai planifikon të qëndrojë këtu”, ka thënë një burim.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)