24 Korrik 2021

Berlusconi: United duhet të ketë frikë nga Milani

Milano, 10 mars - Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, thotë se Milani mund ta mposhtë Manchester United nëse luan ashtu siç i ngjan një gjiganti italian.

Milani do fillojë ndeshjen në Old Traffort me rezultat negativ, pas disfatës 3-2 në ndeshjen e parë të zhvilluar në San Siro, por rosonerët janë optimistë.

“Nuk do t’ju jap përqindje, vetëm do të them se Milani mund të shkojë më tej nëse beson. Dhe Milan beson në vete pasi ata nuk kanë frikë nga asnjë ekip në botë, as nga Manchester United.

Të tjerët duhet të kenë frikë nga ne”, ka thënë Berlusconi.

“Ne duhet të luajmë një ndeshje që i shkon për shtati Milanit të madh, të luajmë me përkushtim dhe në nivel deri në sekondën e fundit të ndeshjes”, ka shtuar më tej kryeministri italian.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)