24 Shtator 2021

Barcelona ka gati ofertën për Lautaro Martinez

Barcelonë, 22 korrik - Barcelona është vënë pas Lautaro Martinez prej kohësh por nuk dihet nëse trasferimi do të realizohet.

Ndaj skuadra katalanase është duke monitoruar edhe yje të tjerë. Dhe i dyti në listë është sulmuesi i Arsenal, Pierre-Emerick Aubameyang.

Ky i fundit po shkëlqen në Premier League, ky është një nga golashënuesit më të mirë, por ende nuk ka rinovuar kontratën me Arsenal (skadon në vitin 2021).

Skuadra e Barcelonës ka dërguar disa herë vëshguesit e saj për të ndjekur nga afër lojtarin, që pëlqehet shumë për saktësinë para portës.

Aubameyang është për momentin një alternativë, por nëse ai nuk rinovon me “topçinjtë”, atëherë Barcelona është gati të hidhet në sulm për ta sjellë që tani në “Camp Nou”.

Duket se edhe vetë Aubameyang është në pritje të një oferte të mirë nga një ekip i madh dhe Barcelona mund të jetë zgjedhja e duhur.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021 - Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)