24 Korrik 2021

Barcelona interesohet për irlandezin O'shea

Barcelonë, 21 shkurt - Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona është e interesuar që në radhët e veta të sjell mbrojtësin e Mançester Junajtedit, Xhon O’Shea.

Gazeta katalonase “Sport”, njofton se drejtuesit e Barcelonës, planifikojnë që gjatë verës të sjellin një futbollist, i cili do të jetë si zëvendësim për brazilianin Dani Alves, në rast se braziliani lëndohet.

Përveç irlandezit O’Shea, drejtuesit e Barcelonës vëmendjen e tyre e kanë përqëndruar edhe te mbrojtësi i  Osasunas, Cesar Azpilicueta.

Ndërkohë, O’Shea vazhdon të vuajë lëndimin që pësoi në ndeshjen e Irlandës kundër Francës, ashtu që ekziston mundësia që të mos paraqitet aspak këtë sezon për “Djajtë e Kuq”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)