24 Shtator 2021

Barcelona e interesuar për Tavares

Barcelonë, 6 janar - Ylli i Leicester Cityt Sidnei Tavares është duke tërhequr vëmendje nga gjiganti Barcelona, raporton “The Sun”.

“Blaugranët” janë duke planifikuar që të bëjnë një ofertë për mesfushorin para se të mbyllet afati kalimtar i transferimeve në janar, ku Tavares është edhe kushëriri i ish yllit të Manchester United Luis Nani, përcjell KosovaPress.

Sidoqoftë, nëse Leicester vendos që ta refuzoj ofertën, Barcelona përsëri janë në krye të garës për shërbimet e Tavares, dhe mund të presin deri sa lojtari të përfundoj si agjent i lirë në fund të këtij edicioni.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)