01 Shkurt 2023

Barcelona dhe Juventusi shkëmbejnë mesfushorët Arthur Melo dhe Miralem Pjaniç

Barcelonë, 30 qershor - Barcelona dhe Juventusi kanë rënë dakord për një marrëveshje shkëmbimi lidhur me mesfushorët Arthur Melo dhe Miralem Pjaniç.

Melo do të kalojë te "Zonja e vjetër" në fund të sezonit me një marrëveshje me vlerë 80 milionë dollarë, por do të luajë për "Barcelonën" në ndeshjet e Ligës së Kampioneve të UEFA-s.

Ai do të nënshkruajë një kontratë me kampionët e Italisë deri në vitin 2025.

30-vjeçari Pjaniç do t'i bashkohet "Barçës" sipas një marrëveshjeje katërvjeçare me vlerë 67 milionë dollarë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 shkurt 2023

- Ndërmarrja Publike Banesore, qiramarrësit, punëtorët e lokaleve dhe qytetarë të tjerë protestojnë për rritjen e çmimit të qirasë për lokalet në Prishtinë.  (Komuna e vjetër e Prishtinës, ora 9:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, formon grupin punues për hartimin e planit të punës së komisionit për vitin 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 9:30)
 
- Auditorja e Përgjithshme, Vlora Spanca do të shpalos gjetjet dhe rekomandimet e raporteve të auditimit: “Të hyrat nga qiraja në Agjencinë Kosovare të Privatizimit për periudhën 2012-2021”, si dhe “Funksionimi i sistemit të Grantit të Performancës Komunale dhe menaxhimi i projekteve të financuara nga donatorët për vitin 2021”. (Ambientet e Zyrës Kombëtare të Auditimit, ora 11:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, formon grupin punues për hartimin e planit të punës së komisionit për vitin 2023. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 11:30)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 12:00)