27 Shtator 2022

Balloteli jashtë edhe për duelin me Chelsea

Milano, 16 mars - Sulmuesi i Interit, Mario Baloteli, thuajse sigurtë do të humbë ndeshjen kthyese të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve përballë  Chelsea-it.

Talenti 19-të vjeçar mungoi në ndeshjen me Katanian (1:3) në Seria A, për shkak të problemeve në gjurin e këmbës së djathtë. Mëngjesin e sotëm ai u largua nga sanca stërvitore që në fillimin e saj.

Ky fakt len për të kuptuar se, sulmuesi i ri i Interit m esiguri nuk do të udhëtojë për në Londër, për takimin me  Chelsea-in.

Megjithatë lajmi nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Interi, por skuadra do duhet sonte të mbrijë në Londër, kur edhe do të mësohet nëse Baloteli do të jetë pjesë e ekipit.

Sipas disa thashethemeve Baloteli është në konflikt me trajnerin Hose Murinjo dhe kjo mund të jetë gjithashtu një arsye për të lënë atë jashtë skuadrës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 shtator 2022  - Ministria e Mbrojtjes dhe FSK organizon Konferencën Vjetore Ndërkombëtare “FSK dhe partnerët 2022”. (Hotel Emerald, ora 9:00)

- Shoqata e Grave në Sektorin e Energjisë së Kosovës me përkrahjen e zyres se Presidentes dhe parnerëve ndërkombëtar organizon Konferencën e parë Rajonale “Energjia & Gratë”. (Hotel Emerald, ora 9:00)

- Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton Projektligjin për Sigurinë Kibernetike, Projektligjin për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar, etj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

 - Koalicioni 27, grupi i organizatave të shoqërisë civile publikojnë raportin “Shkatërrimi ekologjik – Koha të veprojmë”. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Lirinë e Informimit, Agjencia për Informim dhe Privatësi mban konferencë kryetarët e Gjykatave si dhe Prokurorët e Prokurorive të Republikës së Kosovës. (Hotel Emerald, ora 10:15)

-  Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti diskuton mbikëqyrjen e zbatimit të Rekomandimeve të Kuvendit lidhur me auditimin e performances të ndërmarrjes publike KOSTT SH.A. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00)

- Këshilli i Prindërve të Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Naim Frashëri”, Prishtinë organizon një protestë për të shprehur shqetësimet lidhur me prolongimin e fillimit të mësimit për vitin akademik 2022/2023. (Shkolla fillore "Naim Frashëri" në Prishtinë, ora 12:10)

- Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie lidhur me grevën në sektorin publik. (Selia qendrore e LDK-së, ora 11:00)

- Instituti Demokraci për Zhvillim organizon sallonin e radhes me temë “Dhuna online ndaj grave në politikë: Çfarë masa mund të ndërmarrim?”. (Libraria Dukagjini, ora 17:00)

- KFOR i udhëhequr nga NATO do të zhvillojë stërvitjen “Golden Sabre”. (Zona stërvitore të Camp Novo Selo)