23 Shtator 2021

Anderson rikthehet te Lazio

Lazio, 6 korrik - Pas dy sezonesh me fanellën e West Hamit në Angli dhe një tjetri në huazim te Porto në Portugali, sulmuesi brazilian Felipe Anderson do të rikthehet sërish te Lazio, skuadër në të cilën spikati disa vite më parë.

Marrëveshja për transferimin e 28-vjeçarit te bardhekaltrit është arritur dhe sinjalin e ka dhënë vetë Anderson në rrjetet sociale, ku pa postuar një top të bardhë, një të kaltër dhe një shqiponjë, që është edhe simboli i klubit kryeqytetas.

Për rikthimin e Felipe Anderson në Romë, Lazio do të paguajë vetëm dy milionë euro, ndërsa West Hami do të përfitojë edhe 50% të vlerës së kartonit, në rast të një rishitjeje në të ardhmen të sulmuesit brazilian.

Felipe Anderson është rritur në klubin e Santosit, ku bëri edhe debutimin në futbollin profesionist, ndërsa në periudhën 2013-2018 spikati me fanellën e Lazios në Serinë A, duke shënuar 34 gola në 177 ndeshje.

Verën e 2018-ës sulmuesi u transferua te West Ham për shifrën e 38 milionë eurove, por nuk arriti të përshtatet në futbollin anglez dhe tani do të rikthehet sërish në kryeqytetin italian, ku do të provojë të “rilindë” nën urdhrat e Maurizio Sarrit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Shtator 2021 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 10:00)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të vizitoj Kompaninë Pastrimi në Prishtinë ku do të mbaj edhe një Konferencë për media në hapësirën e kësaj kompanie. (Kompania Pastrimi në Emshir pas stacionit të autobusëve, ora 11:30)

- Partia Socialdemokrate do të dorëzoj kallëzim penal në Prokurori. (Ndërtesa e Prokurorisë në lagjen Veternik, ora 13:00)

- Forumi i Gruas së Nismës Socialdemokrate në Malishevë mban takim elektoral, ku i pranishëm do të jetë kryetari Nismës, Fatmir Limaj dhe kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati. (Ambienti i jashtëm i shkollës fillore “Ibrahim Mazreku” në Malishevë, ora 14:00)

- Dhomat e Specializuara të Kosovës organizojnë informimin javore  në të cilin do  të  japin  një  informacion  të  përditësuar  mbi zhvillimet  e  fundit  lidhur  me  procedurat  gjyqësore  dhe  veprimtaritë  e  tjera  publike  të  gjykatës. (Online, ora 14:30)

- Forumi për Lidership dhe Diplomaci organizon ngjarjen lansuese të projektit: Promovimi i Zhvillimit Ekonomik Rajonal përmes Akademisë se Ndërmarrësisë. (Hotel Sirius, ora 16:00)

- Mbahet ceremonia e  hapjes së Kongresit te Parë Klinik të Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)