24 Korrik 2021

Anderson: E ardhmja ime është te United

Manchester, 24 shkurt - Mesfushori i Manchester Unitedit, Anderson, thotë se përkundër disa ofertave që i janë bërë, ai dëshiron ta vazhdojë karrierën në Old Trafford.

Muajt e fundit, braziliani ka pasur disa mosmarrëveshje me trajnerin Sir Alex Ferguson duke nxitur spekulime për mundësinë e largimit të tij nga Djajtë e Kuq.

“Gjithmonë kam pasur raporte të mira me Ferguson. Ai kërkon të punojë më shumë dhe unë e kam pranuar këtë, por më nevojiten më shumë raste që të jem pjesë e ekipit të parë”.

“Disa ekipe evropiane janë të interesuara për mua, por sipas meje, e ardhmja ime qëndron te United”.

“Tregimi im këtu nuk ka përfunduar dhe unë jam i bindur se mund t’i ofroj më shumë skuadrës në momentet vendimtare të sezonit”, ka thënë 21-vjeçari.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)