24 Korrik 2021

Adriano i gatshëm të rikthehet në Evropë

Brazil, 11 mars - Ish-sulmuesi i Interit, Adriano, duket se është i gatshëm të rikthehet për të shkëlqyer sërish në futbollin evropian.

 

Adriano prillin e kaluar e prishi kontratën me Interin dhe u largua në Brazil ku duhej të bënte pauzë nga loja aktive e futbollit.

Por braziliani nënshkroi me Flamengon dhe i ndihmoi ekipit të fitojë titullin e kampionit të Brazilit. Agjenti i tij Gilmar Rinaldi beson se ai mund të rikthehet sërish në Evropë.

“Besoj se Adri mund të rikthehet në Evropë dhe sërish do të ishte i mirë. Ai në disa vitet e kaluar është pjekur, tashmë nuk ka 18 vjet por 28. Nuk është më fëmijë, ai është një futbollist me përvojë”, ka thënë agjenti.

Spekulohet se për Adrianon janë të interesuar Milan dhe Roma.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)