19 Qershor 2021

Sport

Pas Maurinjos, Real Madridi kërkon edhe Maikon

Madrid, 22 mars - Deklarata e Kristiano Ronaldos “President, do të fitojmë kampionatin” nuk ka mjaftuar për të qetësuar Florentino Perez. Drejtuesi më i lartë i Realit të Madridit po mendon rinovimin e skuadrës. Pas blerjeve faraonike të... Lexo

Bayerni dëshiron Robin van Persien

Bayern, 21 mars - Bayern Munichu në fund të këtij sezoni do të mundohet të angazhojë Robin van Persien. Sipas L’Equipe holandezi Robin van Persie sezonin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)