19 Qershor 2021

Sport

Mesi: Nuk do të jem kurrë në nivelet e Maradonës

Buenes Aires, 28 mars - Ylli i Argjentinës dhe Barcelonës, Lionel Mesi ka deklaruar se nuk do të arrijë kurrë të ngrihet në nivelin e idhullit të tij, Diego Armando Maradona. 22-vjeçari shtoi gjithashtu se nuk dëshiron që ta krahasojnë me... Lexo

Alonso: Nuk më tremb MekLareni

Madrid, 28 mars - Fernando Alonso nuk shqetësohet për vendin e 15 në provat e lira të Çmimit të Madh të Australisë dhe as për kohët e regjistruara... Lexo

Tottenham interesohet për Diarra

Londër, 28 mars - Sipas mediave në Angli, ekipi i Tottenhamit dëshiron ta angazhojë mesfushorin e Real Madridit, Lassana Diarra. Francezi, i cili luajti në Chelsea, Arsenal... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)