19 Qershor 2021

Sport

Tre javë moslojë për Gallas dhe Arshavin

Londër , 2 prill - Lajmet e këqija për Arsenalin nuk kanë të ndalur. Pas lajmit se për Fabregasin ka përfunduar sezoni, tani është trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ai që pohon mungesat e Gallas dhe Arshavin edhe për tri javë të... Lexo

Mancini: Tevez si Rooney dhe Messi

Manchester , 2 prill - Roberto Mancini ka lavdëruar sulmuesin e tij te skuadra e Manchester Cityt, argjentinasin Carlos Tevez, duke thënë se ai do të konsiderohej njëri prej... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)