04 Dhjetor 2022

Sport

City transferon portierin, Mikki van Sas

Manchester, 9 qershor - Klubi futbollistik anglez, Manchester City transferoi portierin 16-vjeçar të klubit holandez Utrecht, Mikki van Sas. Në deklaratën e klubit holandez... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 dhjetor 2022

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, Gjakovë, ora 15:00)