02 Shkurt 2023

Sheremet Ahmeti vizitoi Komunën e Vushtrrisë

Vushtrri, 20 maj - Kryeshefi Ekzekutiv i Qendrës së Kosovës për Siguri Publike, Edukim dhe Zhvillim, Sheremet Ahmeti vizitoi sot Komunën e Vushtrrisë dhe u prit nga kryetari i Komunës, z. Bajram Mulaku.

Qëllimi i vizitës ishte bashkëpunimi i ndërsjellë mes Komunës së Vushtrrisë dhe Qendrës së Kosovës për Siguri Publike, Edukim dhe Zhvillim.

Gjatë bisedës, kryetari i Vushtrrisë, Bajram Mulaku shprehu gadishmërinë e tij që edhe më tej të vazhdoj bashkëpunimin me Qendrën e Kosovës për Siguri Publike.

Kryeshefi Ekzekutiv i Qendrës së Kosovës për Siguri Publike, Sheremet Ahmeti tha se “Qendra përveç që është interes shtetëror, në të ardhmen do te jetë edhe interes rajonal”. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 shkurt 2023

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton draft-planin e punës për sesionin pranveror 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 9:00)

Paneli i Gjykatës së Apelit bën shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 9:30)  

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)  

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve me temën “Pjesëmarrja në zgjedhje në Republikën e Kosovës dhe roli i institucioneve”. (Hotel Sirius, ora 10:00)  

-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Ferizajt ku do të takohet me kryetarin Agim Aliu. (Ferizj, ora 10:30)

- Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Emilija Redžepi organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e regjistrimit të ardhshëm të popullsisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:00)