11 Gusht 2022

Arrestohet një person i kërkuar nga gjykata

Pejë, 16 mars -  Policia e Kosovës – Stacioni Policor në‘ Pejë, me datë 15.03.2022, ka realizuar Urdhëresën e Gjykatës Themelore Pejë.

I dyshuari është ndaluar nga patrulla policore, është verifikuar dhe ka rezultuar person në kërkim me Urdhëresë të Gjykatës.

Personi i arrestuar i cili sipas urdhëresës së Gjykatës ishte i dënuar me burg në kohëzgjatje prej gjashtë (6) muajsh, i njëjti  është dërguar në Qendrën Korrektuese ne Dubravë- Istog.

Gjatë periudhës një mujore (15.02. – 15.03. 2022) Stacionet Policore në kuadër të DRP-Pejë, kanë realizuar Gjashtëdhjetë e dy (62) Urdhëresa të Gjykatës për Vepra të ndryshme kriminale.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 11 gusht 2022

- Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion nga Izraeli, ku do të marrin pjesë ambasadorja e Izraelit, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. (Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Adresa: Veternik, ora 10:00)

- Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës mban konferencë për media. (Selia qendrore e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Në qytetin e Vushtrrisë organizohet Akademia Verore "Arbën Xhaferi‘’ edicioni i II-të. (Kalaja e Vjetër të Vushtrrisë, ora 17:00)