11 Gusht 2022

Arrestohet një person i dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’.

Pejë, 25 mars - Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, me datën 24.03.2022, rreth orës 23:00, ka pranuar informacion nga viktima se në rrugën “Ekrem Berisha”, në Pejë, një person i dyshuar i kishte vjedhur nga shtëpia: dy (2) telefona dhe një (1) llap top.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor në Pejë, sot me datë 25.03.2022, përmes rrugëve operative është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari:

  F. K. lindur me 1994

Nga i dyshuari janë marrë dy (2) telefona dhe një (1) llap top, të njëjtat iu kanë kthyer viktimës.

Pas intervistimit të personit të dyshuar, me urdhër të Prokurorit të shtetit iu është caktuar masa e ndalimit prej 48- Orësh.


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 gusht 2022

 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, vizitojnë Doganën e Kosovës. (Drejtoria e Doganës, ora 8:30)

- Kuvendi nëpërmjet Grupit të Deputetëve të Rinj shënon Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. (Salla plenare, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit organizon takimet B2B në kuadër të aktiviteteve të Muajit të Mërgimtarëve. (Restaurant Ura e Shenjtë, ora 10:00)

- Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut – Kosovë ((YIHR KS) shënon Ditën Ndërkombëtare të Rinisë me një aksion rrugor me slloganin “Kur bohet mirë?!” (Sheshi “Nënë Tereza”, ora 12:00)

- Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, mban konferencë për medie në lidhje me rastin e vdekjes së aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. (Zyrat e Tomë Gashit, mbi Kino ABC, ora 12:00)

- Qendra për Këshillim, Shërbime Sociale dhe Hulumtime organizon Festivalin e Rinisë për nder të Ditës së Rinisë. (Lagjja Taukbashqe, ora 18:00)

- Në kuadër të Akademisë Verore ‘’Arbën Xhaferi"  mbahet panel diskutimi me deputetët e rinjë të Kuvendit të Kosovës lidhur me rolin dhe rëndesin e të rinjëve në politikë. (Akademia për Siguri Publike të Kosovës, ora 19:30)