23 Tetor 2021

Siguri

Forca e Sigurisë së Kosovës pajiset me autoblinda moderne

Stamboll, 20 gusht - Republika e Kosovës po e forcon arsenalin e saj ushtarak për operacionet mbrojtëse dhe paqeruajtëse. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, vizitoi Turqinë nga ku njoftoi blerjen e disa automjeteve të blinduara taktike të tipit "BMC"... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)