17 Gusht 2022

Siguri

Policia me urdher të MPB-së debon imamin Kastriot Duka

Prishtin, 3 mars –Në mbështetje të neneve 145(2) dhe 125 e në harmoni me nenin 93 pika 4 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në përputhje me Ligjin për të Huaj Nr. 03/L-126, neni 46 paragrafi 1 pikat 1.3 dhe 1.4 si dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)