27 Nëntor 2022

Siguri

Lirohet nga paraburgimi ish guvernatori Rexhep

Prishtinë, 19 nëntor - Dje në orët e mbrëmjes është liruar nga paraburgimi ish-guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Hashim Rexhepi. Lajmin e ka konfirmuar për RTK-në avokati i tij Ramë Gashi. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)