13 Maj 2021

Shëndetësi

IKSHPK regjistron sot 6 vdekje dhe 587 raste me koronavirus

Prishtinë, 8 mars - Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar sot 587 raste me koronavirus, pas testimit të 2.813 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Po ashtu brenda 24 orëve IKSHPK ka raportuar... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)