09 Shkurt 2023

Opinion

Autistrada dhe polemikat “patriotike” !

Qeveria aktuale synon që të filloi ndërtimin e rrugës,mundët të filloi punimet me mjetet e shtetit të Kosovës,në pjesën Morinë-Prizren pasi kjo pjesë e autostradës nuk ka alternativ sa i përket trasës . Lexo

Si të ndërtohet Haiti

Menjëherë pas tërmetit shkatërrues, ndihmat ndërkombëtare kanë vërshuar Haitin. Prioriteti i parë ka qenë shpëtimi i jetëve. Kjo... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)