02 Tetor 2022

Opinion

Dje na "kafshoi", sot e ngushëllojmë

Të vazhdosh me idetë e kohës së kaluar dhe të përkëdhelësh "qenin" që dje të kafshoi mund t\'i thuash burrëri dhe trimëri, mirëpo nga ana tjetër kjo del se i bën vetes dhe popullit tënd padrejtësi. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 tetor 2022 - Kryeministri Albin Kurti, bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci. (Varrezat në Lagjen Arbëria, ora 9:00​)

- Bashkimi i Sindikatave te Parvarura te Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për medie. (Qendra e Studentëve Salla “1 Tetori”, ora 14:00)