24 Korrik 2021

Opinion

Dikush (shumë) po rren

“Ka tri ditë ,që Kryeparlamentari Krasniqi,po kërkon që unë të ndërmjetësoj, për tu takuar, me ambasadorin amerikan, Kristofer Dell”, ishte, kjo një deklaratë, e një përsoni, i cili kaherë, në opinionin... Lexo

Reciprociteti dhe konsumatori

Mendoj se Qeveria e Kosovës dhe MTI-ja, pra z/v kryeministresha dhe ministresha e MTI-se, zonja Mimoza Kusari - Lila bënë hapin e duhur me aplikimin e reciprocitetit ndaj... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)