24 Korrik 2021

Opinion

Veriu, poligon lufte Kosovë-Serbi

KFOR-i dhe bashkësia ndërkombëtare, duhet të ndihmojnë vendosjen e rendit dhe ligjshmërisë në veri, ndryshe dështimi i radhës i BN-së, do të thotë rrënim i gjithë asaj që mund të quhet, ‘histori suksesi’... Lexo

Topalli vs Basha, fiton PD!

Z. Bamir Topi para se të bëhej president i vendit ishte një ndër figurat më kryesore të së djathtës, ku në një të ardhme mund të synonte... Lexo

Politizimi i "krizes" humanitare

Nuk kemi informata se ka ose nuk ka krizë humanitare në Anën Veriore të Kosovës, ashtu siq nuk kemi pasur as nuk kemi informata për gjendjen e konsumatorit atje dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)