24 Korrik 2021

Opinion

“Nonat prishtinalike”

Një ish i burgosur politik, kosovar , i cili në kazamatet sërbe qëndroi hiq më pak se 9 vite, dhe e veqanta e tij është, se, edhe pse, kishte shokë, bashkëmendimtarë, por edhe jarana të shumtë, që menjiherë pas luftës, posa... Lexo

Nuk do të zmbrapsemi

Institucionet e Kosovës kanë pasur aktivitete konkrete dhe të shtuara në shtirjen e plotë të sovranitetit, për çka kemi vazhduar t’u njoftojmë Ju... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)