26 Shtator 2021

Opinion

Vetëvendosja, dhuna dhe përfitimet

Nëse edhe më tutje Qeveria dhe Vetëvendosja do t’i ruajnë të pandryshuara pozicionet e tyre, gjasat që problemet që ishin të shprehura vetëm në Veri dhe kishin të bënin me reciprocitetin, të zhvendosen, konkretisht të... Lexo

Kush ia nisi i pari

Fillet e përplasjeve, përkatësisht, mospajtimeve mes “Vetëvevendosjes”, dhe PDK-së, janë vërejtur edhe më herët, pra, edhe atëherë, kur... Lexo

Beteja ndershqiptare

Pra, në hapsirat shqiptare të Shqipërisë Historike tanimë ka filluar beteja midis dy taboreve politike, midis taborrit pro ribashkimit kombëtar të shqiptarëve... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)