23 Tetor 2021

Opinion

PDK dhe opozita

Tashmë fjala fusnotë na është bërë me e shpeshtë se fjalët përshëndetëse. Kudo që shkojmë, çkado që bisedojmë dhe lexojmë, madje edhe çkado që mendojmë, të gjitha po fillojnë dhe... Lexo

Krimpushteti sllavomaqedonas

Shteti i Maqedonisë vazhdon të mbetet në zgrip të ekzistencës së vet. Ekzekutmi i dy të rinjve shqiptarë, Imran Mehmetin dhe Besnik Shehapin, nga ana e policit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)