13 Maj 2021

Opinion

Isë, mos luaj me durimin e qytetarëve

Po t’ju them unë se edhe druri mbi 50 vjeçar, e me gjatësi mbi 12 metra është gjelbërim, a do të më besonit? Po t’ju them se pasi që ta mbillni fidanin e ri në vend të këtij që shkulët, do të duhen edh 50 vite... Lexo

Mbi Malin dhe procesin e njohjeve

Ndërsa jam duke fluturuar në qiellin e Afrikës për të lobuar për Kosovën, akoma më vjen keq nga jehona e kënaqësisë dashakeqe të disa... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)