13 Maj 2021

Opinion

Kush kujt po ia kthen

“Kryeministri aktual, Hashim Thaci, nuk bënë asgjë pa izën dhe vizën e ndërkombëtarëve. Si kompenzim për këtë dëgjueshmëri dhe lojalitet, ai po vendos për gjithçka në këtë Kosovë. Nuk konsulton... Lexo

Dita Botërore e Turizmit

Turizmi viteve të fundit është bërë posaçërisht i njohur për potencialin e tij ekonomik që të kontribuoj në uljen e varfërisë në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)