10 Maj 2021

Publikohet albumi 'Rrugës' nga Shpat Deda

Prishtinë, 21 dhjetor - Kantautori Shpat Deda e ka publikuar mbrëmë albumin e tij të tretë me titull 'Rrugës' në platformat kryesore dixhitale online siç janë Spotify, Apple Music, Deezer, iTunes, Amazon Music, e kështu me radhë.

Në përgjegje ndaj situatës së rënduar me pandeminë, dhe me qëllim të ngrohjes në fund të këtij viti të zymtë, kantautori ka zgjedhur ta lansojë albumin edhe ne Youtube, ku shoqërohet nga ilustrimet origjinale dhe shumë të veçanta të albumit.

Në këtë formë, albumi 'Rrugës' është dhuratë për të gjithë ata që duan ta dëgjojnë, dhe mund të gjendet në të gjitha faqet zyrtare të kantautorit dhe në www.shpatdeda.com.

Surpriza e madhe e këtij albumi është bashkëpunimi i Shpat Dedës me artisten britanike me famë ndërkombëtare Joss Stone në këngën 'Marinari i Vogël', ku Joss Stone këndon krahas Shpatit në gjuhën shqipe.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Maj 2021

- Familja Haliti nga Gjilani mban konferencë për medie lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të saj në Shqipëri. (Rr. Hamdi Pogragja, Gjilan, ora 11:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 12:00)