10 Maj 2021

Prezantohen koreografitë e baletit për fëmijë "JoyNess"

Prishtinë, 21 dhjetor - Sot në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës Joy Dance & Training Studio dhe Studio Baleti Nesa prezantojnë koreografitë e baletit për fëmijë "JoyNess".

Kjo ngjarje shfaqet për herë të parë në Kosovë si rezultat i bashkëpunimit të studiove dhe koreografëve të tyre, në mbështetje të Teatrit Kombëtar të Kosovës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Maj 2021

- Familja Haliti nga Gjilani mban konferencë për medie lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të saj në Shqipëri. (Rr. Hamdi Pogragja, Gjilan, ora 11:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 12:00)