13 Maj 2021

Kulturë

Cameron nuk përjashton vazhdimin e “Avatar”

Hollywood, 4 shkurt - James Cameron po mendon për një pjesë tjetër të “Avatar”. “Edhe mund të ndodhe, duam të shikojmë së sa para arrin të bejë”, është shprehur regjisori kanadez për CNN. Lexo

Madonna ndahet nga i dashuri

SHBA, 4 shkurt - Sipas shtypit amerikan, Madonna është ndarë nga i dashuri i saj Jesus Luz. "Chicago Sun-Times" njofton se këngëtarja e hitit "Material Girl" është... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)