13 Maj 2021

Kulturë

Nis të shfaqet filmi dokumentar për Celine Dion

SHBA, 22 shkurt - “Celin: përmes syve të botës”, është filmi dokumetar për turneun e fundit të këngëtares Celine Dion në vite 2008 – 2009, i cili ka nisur shfaqen në kienmatë amerikane. Ndërkohë, ylli i muzikës... Lexo

Film për Kurt Cobain

Hollywood, 21 shkurt - Duket se më në fund do të jetësohet ideja për realizimin e një filmi mbi jetën e frontmenit tragjik të "Nirvanas", Kurt Cobain. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)