13 Maj 2021

Kulturë

Koncerti i Lilly Allen kthehet në "arenë boksi"

Londër, 9 mars - Lilly Allen ka shpërthyer në lot dhe është larguar nga skena, gjatë një koncerti të dielën mbrëma, pasi disa fansa të saj kishin filluar të grinden. Këngëtarja e hitit \"Smile\" ishte duke performuar në... Lexo

Bullock aktorja më e keqe

SHBA, 8 mars - Sandra Bullock është turpëruar si aktorja më e keqe gjatë ndarjes së "çmimeve" të edicionit të sivjetëm të Golden Raspberry... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)