13 Maj 2021

Kulturë

Madonna planifikon linjë syzesh me D&G

SHBA, 17 mars - Madonna është duke punuar në një linjë të re të syzeve me kompaninë Dolce & Gabbana. Krijuesit e shtëpisë së modës, Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, të cilët janë miq të këngëtares, thuhet se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)