13 Maj 2021

Kulturë

Claudia Schiffer do të lindë vajzë

Berlin, 24 mars - Claudia Schiffer ka deklaruar se ajo dhe bashkëshorti i saj, Matthew Vaugh, janë në pritje të vajzës që pritet të lind në muajin maj. Bukuroshja gjermane që tashmë ka një djalë dhe një vajzë, Casparin dhe... Lexo

David Beckham i rikthehet filmit

Hollywood, 23 mars - Ylli britanik i futbollit, David Beckham, është ftuar nga ylli hollivudian Vinnie Jones për të luajtur në ribërjen e filmit "Escape for Victory". 34-... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)