13 Maj 2021

Kulturë

Christina Aguilera publikon një këngë të re

SHBA, 1 prill - Pas shumë kohësh është shfaqur në tregun muzikor ylli i muzikës Christina Aguilera. Më në fund ka dalë në qarkullim kenga më e fundit e Christina Aguileras, "Not Myself Tonight" e gjinisë tecno-pop. Kenga paraprin daljen... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)