13 Maj 2021

Kulturë

Pink tallet me spekulimet për shtatzëni

SHBA, 19 prill - Ylli i muzikës, Pink, ka bërë shaka me thashethemet se ajo është duke pritur fëmijën e parë me burrin Carey Hart, duke thënë se ka një foshnjë që peshon 270 kilogramë. Këngëtarja e hitit "So What", emri... Lexo

Kim i merr mendjen Ronaldos

Manchester, 18 prill - I shkreti Wayne Bridge! Futbollistit po i shkon shumë ters në dashuri...lojtari i Manchester City shpresoi ta harronte skandalin seksual mes partneres së tij... Lexo

Paris Hilton rikthehet “beqare”

SHBA, 17 prill - Paris Hilton i rikthehet jetës si “single”. Trashëgimtarja zyrtarish është e ndarë nga i dashuri i saj Dag Reinhard. Lajmi u konfirmua edhe prej... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)