10 Maj 2021

Kulturë

Autostrada Biennale publikon datat dhe qytetet

Prishtinë, 23 dhjetor - Bienalja Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor "Autostrada Biennale III” do të mbahet nga 17 korriku deri më 11 shtator të vitit 2021, me vepra arti në Prizren, Prishtinë dhe Pejë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Maj 2021

- Familja Haliti nga Gjilani mban konferencë për medie lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të saj në Shqipëri. (Rr. Hamdi Pogragja, Gjilan, ora 11:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 12:00)