29 Janar 2023

“Chrysler” tërheq 22 mijë automobila

Washington, 12 korrik - Prodhuesi amerikan i automjeteve “Chrysler” tërheq nga tregu 22.000 automobila dhe kamionë për shkak të problemeve me frenueset të cilat sollën deri te derdhja e vajit, lajmëruan nga kompania.

Nga ndërmarrja kumtuan se i tërheq modelet “doxh nitro”, “doxh rem”, “doxh liberti”, “xhip renglers” dhe se do t\'i ndërrohen frenueset, transmetoi Smedia.

Ndërkohë, prodhuesi amerikan i automobilave “Ford” do të tërheq 30.000 automjete.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2023

- Mbahet Konventa e VII zgjedhore e Rinisë Demokratike të Kosovës ku prezentë do të jetë edhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. (Klan Arena, ora 12:00)