11 Gusht 2022

Bugatti që kushton 3 milion dollarë

Paris, 24 qershor - Bugatti Veyron është vetura më e shtrenjtë në botë, si që është aktualisht, ajo kushton mbi 1 milion dollarë.

Ky çmim mund të shkojë ëdhe më lartë nëse ju e zgjidhni për një bollëk të edicioneve speciale apo për karakteristikat e luksit.

Tani gjërat kanë shkuar edhe më çmendurisht, si një kopje e Bugatti Veyron është bërë me 24 karat ar dhe me 7.2 karat diamante me vlerë dhe është shpallur.

Dhe ky lloj është më i shtrenjtë se vet vetura, që kushton “vetëm” 3 milion dollarë.

Raporti mes kopjes dhe veturës se vërtetë duke u bazuar me çmimet është 1:18 dhe është një kryevepër e vërtetë nga duart e Gulpen dhe Hughes, puntoria e të cilëve është e vendosur në Liverpul.

Kalendari

Ngjarjet e datës 11 gusht 2022

- Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion nga Izraeli, ku do të marrin pjesë ambasadorja e Izraelit, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. (Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Adresa: Veternik, ora 10:00)

- Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës mban konferencë për media. (Selia qendrore e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Në qytetin e Vushtrrisë organizohet Akademia Verore "Arbën Xhaferi‘’ edicioni i II-të. (Kalaja e Vjetër të Vushtrrisë, ora 17:00)