16 Gusht 2022

Alfa 159 del këtë vit me ndryshime

Romë, 23 qershor - Alfa 159 del këtë vit, me ndryshime të vogla të projektimit, por me ndryshime të rëndësishmë në anën e brendshme.

Në mënyrë të veçantë në anën e brendshme ka shumë pajisje të reja, pëlhurë e re për ulëset, duke filluar nga niveli I pajisjeve Distinctive, të ofruara lëkura të shkëlqyera dhe që ka dy kombinime, pëlhurë me ngjyrë të zezë dhe ngjyrë bezh.

Risi janë katër pako të re të pajisjeve: dy kanë të bëjnë me komfortabilitetin e makinës, dhe dy të karakterit sportive në të cilat ende qëndron Alfa 159: Pak Comfort dhe Sport, kusht për nivelin e pajisjeve dhe paketa Komfort Plus dhe niveli TI kombinuar bashkë pajisje Distinctive.

I ri është edhe modeli Eco që ka goma me rezistencë të ulët në lëkundje, dhe ofron motor dizel 170 hp. Motori do të mbetet i njëjtë, vlen të përmendet motori i ri – 1,75 litra me turbo 200 hp, i cili do të ofroj performancë të lartë dhe tejet të ulët në konsumin e karburantit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)