03 Korrik 2022

Industri

Toyota pezullon prodhimin e makinave

Tokio, 28 shkurt - “Toyota Motor Corp” tha se do të pezullojë të gjitha prodhimet e fabrikës vendase që nga 1 Marsi duke humbur rreth 13,000 makina pasi një kompani që furnizonte pjesë plastike dhe komponentë elektronikë u godit nga... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)