03 Korrik 2022

Industri

„Toyota“ tërheq edhe 91.000 automjete

Tokio, 6 korrik - Kompania japoneze e automobilave „Toyota“ sot bëri të ditur se do të tërheq edhe 91.000 automjete „leksus“ dhe „kraun“ në tregun japonez për shkak të problemeve me motorët, transmetoi Danas.hr. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)